+48 512 017 155 [email protected]

Restauracja Kaszubska w Kartuzach

„O piękny to naprawdę kawałek naszej ojczyzny te wzgardzone i zapomniane Kaszuby”.

Tak pisał w listach w 1886 roku Lubiański o centralnej części Pojezierza Kaszubskiego. Kaszuby są tam, gdzie żyją i mieszkają Kaszubi. Ziemia kaszubska jest bardzo wyjątkowym regionem, gdzie występuje ogromne bogactwo przyrodnicze – mnóstwo jezior oraz różnorodność lasów. Wszystko to zdecydowało o kuchni kaszubskiej.

Restauracja Kaszubska zaprasza na skosztowanie wspaniałej kuchni regionalnej, staropolskiej oraz europejskiej. Smaczna i zdrowa kuchnia jest bowiem nieodzownym elementem udanego wypoczynku na Kaszubach. Nasze dania są przyrządzane w najbardziej oryginalny sposób z utrzymaniem najwyższego kunsztu tak, aby zachwycić nawet najbardziej wyszukane podniebienia smakoszy.

Sala bankietowa

Pięknie odrestaurowana, elegancka i przestronna sala, z wysokimi oknami o charakterystycznym owalnym kształcie i marmurową posadzką, tworzy niezwykle ekskluzywną scenerię na Wasze przyjęcie weselne. Dzięki neutralnej kolorystyce obiektu, możecie być pewni, że dodatki, które wybraliście na ten wyjątkowy dzień będą się świetnie komponować. Powierzchnia sali pozwala zrealizować wesele dla 150 osób. Sala posiada również osobne wejścia od strony dziedzińca, pokój np. na potrzeby garderoby, parkiet taneczny, klimatyzację oraz opcję pełnego zaciemnienia sali.

Sala restauracyjna

Restaurację tworzy sala z elementami kaszubskiego wystroju, jej niewątpliwym atutem jest lustrzany kącik, który powiększa pomieszczenie i duże, białe zabytkowe okna. Sala dysponuje przejściem do Gościńca Kaszubskiego oraz wyjściem na taras z widokiem na park, gdzie w okresie wiosenno-letnim dysponujemy stolikami. Salę można zaaranżować na salę bankietową dla 100 osób z opcją taneczną.

Sala kameralna

Sala kameralna, to najmniejsze, ale za to najbardziej klimatyczne pomieszczenie jakie proponujemy. Jest to idealne miejsce na rodzinne przyjęcia dla 30 osób. Tę salę najbardziej upodobały sobie pary, które stronią od hucznych zabaw i cenią niewielkie, prywatne przyjęcia.